Conferinţă la Biserica Vovidenia din Botoşani

Arhiepiscopia Iașilor Martie 9, 2018   Autor: Constantin Ciofu

Aceasta va fi susţinută de către părintele lector doctor Cezar Hârlăoanu de la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae“ din Iaşi. Manifestarea face parte din şirul serilor duhovniceşti din Postul Mare, organizate sub genericul „Seminţe în istorie, roade în veşnicie“. „Conferinţele organizate pentru credincioşii parohiei noastre au menirea de a ne întări în credinţă şi de a ne îmbunătăţi viaţa duhovnicească“, a menţionat părintele paroh Partenie Apostoae. La final, tineri de la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae“ din Iaşi şi de la Facultatea de Interpretare, Compoziţie şi Studii Muzicale Teoretice a Universităţii „George Enescu“ din Iaşi vor susţine un repertoriu de cântări religioase.