Agapă în prima zi de Paşti la Centrul „Gulliver“ din Iaşi

Arhiepiscopia Iașilor Aprilie 11, 2018   Autor: Constantin Ciofu

În noaptea de Înviere, beneficiarii centrului au participat la sfintele slujbe în Biserica „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena“ - Galata. După Vecernia din ziua de Paşti, tinerii au fost vizitaţi de către preotul paroh şi de câţiva enoriaşi. În cadrul agapei frăţeşti, oferită de enoriaşii parohiei, au avut loc mai multe momente artistice. „Agapa din prima zi de Paşti la Centrul «Gulliver» datează de 15 ani. Pentru parohia noastră este o mare bucurie pentru că reuşim să fim alături de aceşti tineri de fiecare dată. Familia mea, în prima zi de Paşti, este formată din tinerii Centrului «Gulliver». Am stat împreună cu ei timp de câteva ore,  am cântat împreună şi am sărbătorit într-un mod plăcut“, a menţionat părintele paroh Gheorghe Manole.