Pompierii nemțeni, alături de copiii Parohiei Bistrița la Tabăra din Pridvorul Satului

Arhiepiscopia Iașilor Iulie 26, 2021

În cadrul acestei activități, ce are la bază „Protocolul de prevenire” încheiat între Arhiepiscopia Iașilor și Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Petrodava” al județului Neamț au fost prezenți: locotenent Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, locotenent Robert Cucută, plutonier adjutant Iulian Macovei, paramedic SMURD, pr. Marius Burghelea, directorul departamentului SSM/PSI-SU al Arhiepiscopiei Iașilor, pr. Gabriel Pintilie de la Parohia Bistrița și misionar protopopesc al Protopopiatului Piatra Neamț, pr. Ovidiu Constantin Munteanu, responsabil SSM/PSI-SU al Protopopiatului Piatra Neamț, Georgiana Dosoftei, responsabil voluntari în cadrul taberei, precum și copiii care au luat parte la această tabără. (pr. Marius Burghelea, director Departament SSM/PSI-SU al Arhiepiscopiei Iașilor)