Parohia „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din Crucea-Lungani a lansat un nou proiect caritabil

Arhiepiscopia Iașilor Martie 20, 2023

Proiectul presupune oferirea unei excursii gratuite la munte pentru 25 de copii cu rezultate bune la școală, proveniți din familii numeroase, dintre cei mai implicați la activitățile desfășurate în cadrul Centrului Social „Sfinții Adrian și Natalia” al Parohiei. Satul Crucea este unul dintre cele mai sărace sate din România, dar cu toate acestea, este cel mai bogat în natalitate, aproape 1.000 de copilași viețuiesc aici, iar părintele desfășoară numeroase activități frumoase cu ei.

Suma totală pentru acest proiect depășește 7.000 de RON.

Cine vrea să facă o faptă bună, poate ajuta la împlinirea acestui vis, donând astfel:

În contul Parohiei Crucea: RO32CECEIS1336RON0585527 deschis la Cec Bank;

Prin PayPal pe adresa de e-mail: pr.tarnitaadrian@gmail.com.

Direct din Aplicația BT pe numărul de telefon: 0742.593.616.

Ajutați la împlinirea acestui vis!

Pentru mai multe detalii, vă invităm să accesați Pagina de Facebook a Parohiei Crucea, sau îl puteți contacta pe pr. Adrian la numărul de telefon: 0742.593.616.