Membrii ASCOR Iași construiesc un nou sediu. Fii și tu parte din această poveste!

Pentru a aduna fondurile necesare, membrii ASCOR au anunțat o serie de evenimente în luna mai, între care: un bal caritabil, care va avea loc pe 18 mai și două târguri de prăjituri la Biserica „Sfântul Nectarie” din Iași, pe 14 mai și la Parohia „Sfântul Toma” din Alexandru pe data de 21 mai.

Până în prezent, ascorenii au ridicat patru case pentru familii nevoiașe și acum a venit timpul să ridice propria lor „casă”. Sediul va servi ca loc în care se vor desfășura ședințele de lucru pentru cele peste 50 de proiecte ale asociației, precum și un spațiu în care tinerii să se întâlnească, să pună la cale binele și să lege prietenii.

Acest proiect reprezintă o oportunitate de a întări legăturile dintre tineri, după cum ne spune și Antoine de Saint Exupery, autorul cărții Micul Prinț: „Pune-i să clădească un turn împreună și-i vei transforma în frați.” Construim un nou sediu și cu gândul că de acesta se vor folosi generațiile de tineri care vor veni după noi., a declarat Iulian Tomeac, președintele ASCOR Iași.

Dacă doriți să-i sprijiniți pe tineri în această lucrare, o puteți face donând în contul ASCOR Iaşi (BRD) IBAN: RO75BRDE240SV08198842400 (Cont Lei)

Pentru mai multe detalii, îl puteți contacta pe Tomeac Iulian, coordonatorul campaniei, 0740557508, sau puteți accesa următorul link.