„Dialoguri de seară”, la Biserica „Sfântul Haralambie” din Iaşi

Arhiepiscopia Iașilor Martie 27, 2017

Printre iniţiatorii proiectului îi amintim pe prof. univ. dr. Carmen Dorobăț, managerul Spitalului Clinic de Boli Infecţioase „Sfânta Parascheva” din Iaşi, prof. univ. dr. Gabriel Ungureanu, reputat medic cardiolog, lect. univ. dr. Bogdan Constantin Neculau de la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, medic primar Cristina Nicolau, de la Spitalul Clinic de Boli Infecţioase „Sfânta Parascheva” din Iaşi şi pr. Radu Brînză, parohul Bisericii Sfântul Haralambrie şi coordonatorul Departamentului Pro Vita din cadrul Arhiepiscopiei Iaşilor.

Tema primei întâlniri este Calea de la suferinţă la vindecare”.

Prof. univ. dr. Gabriel Ungureanu va susţine prelegerea intitulată „De la bolnița monastirii la spitalul modern”, iar lect. univ. dr. Bogdan Constantin Neculau va prezenta „Vindecarea suferinţei prin credinţă şi împreună lucrare”. Prelegerile vor fi urmate de discuţii legate de tema întâlnirii.

Persoană de contact:  Pr. paroh Radu Brînză 0753.427.347