Biserica donează monitoare medicale pentru Spitalul din Piatra Neamț

Arhiepiscopia Iașilor Martie 25, 2020   Autor: Flavius Popa

Spitalul Județean de Urgență din Piatra Neamț duce lipsă în această perioadă de aparatura medicală necesară pentru lupta împotriva COVID-19, astfel Arhiepiscopia Iașilor, dimpreună cu Protopopiatul Piatra Neamț, va dona trei monitoare multiparametru C50 pentru desfășurarea actelor medicale în condiții optime. Alte trei aparate necesare monitorizării funcțiilor vitale vor urma să fie achiziționate din donațiile oferite pe platforma fiideajutor.ro.

Având în vedere situația actuală, spitalul municipal are nevoie urgentă de 6 monitoare multiparametru C50. Fiecare aparat costă 2.600 de euro iar Biserica noastră, prin Arhiepiscopia Iașilor și Protopopiatul Piatra Neamț, va cumpăra 3 astfel de monitoare medicale, urmând ca alte 3 aparate să fie achiziționate din donațiile pe care publicul le oferă platformei fiideajutor.ro.

Dacă doriți să sprijiniți achiziția celor 3 echipamente medicale pentru spitalul nemțean, vă invităm să utilizați site-ul fiideajutor.ro - secțiunea DONEAZĂ.